Skip Navigation Links
Kuruluş Hikayemiz
Kurucular
Mütevelli Heyeti
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Üyeler
ÇivrilŞubesi
Kadınlar Komitesi

 

Tarih
Coğrafya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Ulaşım
Haritalar
Önemli Telefonlar
Burs Bilgi
Burs Listesi
Başvuru Formu
Görüşleri Okuyun
Görüş Yazın
Hindistan Nepal gezisi
11.12.2007

12-23/Kasım/2007 tarihleri arasında Vakfımızın kadınlar kolu tarafından organize edilen Hindistan-Nepal gezimiz 33Çivril''li ve Çivril gönüllüsü dostlarımızın katılımıyla gerçekleşmiştir.Kültürel görgü ve bilgimizi arttıran,birlik ve beraberliğimizi pekiştiren böyle nice güzel gezilerde tekrar berabeer olmak dieğimizle.........

ÇİVRİL GECESİ

ÇEVAK KADINLAR KOMİTESİ''''nin organizasyonu ile İstanbul''''da her yıl "ÇİVRİL GECESİ" düzenlenmektedir.

Müzikli ve yemekli gecemize, başta Çevak üyeleri olmak üzere İstanbul''''daki Çivrilliler ve dostları katılmaktadır. Çivril Kaymakamı, Çivril Belediye Başkanı ve Çivril''deki Çevak''''lılar da sürekli davetlimizdir.

Gece düzenlemekteki en önemli amacımız, ÇİVRİLLİ BİRLİKTELİĞİ''''ni ayakta tutmaktır. Ayrıca, büyükşehrin kargaşası içinde bir araya gelme fırsatı bulamayan hemşehrilerimizin buluşup görüşmesi ve hasret gidermesi için fırsat yaratılmaktadır.

2004 yılında yapılan gecede Çevaklı Kadınlar''''ın oluşturduğu Folklor ekibi çok beğenilmiş olup yıllarca hafızalardan silinmeyecektir.

Geceye katılmak isteyip haberdar olamayan hemşehrilerimiz, web sitemize mail adreslerini eklemeleri veya vakıf merkezimize adres ve telefon bırakmaları halinde haberdar edileceklerdir.


TİYATROLAR

İstanbul''da yaşayan birçok kişinin, çok istediği halde bir tiyatroya veya bir konsere gidemediği, şeklinde şikayetçi olduğu malumdur.

İşte bu durumdaki hemşehrilerimize ve dostlarımıza yerdımcı olabilmek düşüncesiyle; ÇEVAK kültür faaliyetleri kapsamında, Kadınlar Komitesi''nin organisasyonu ile her yıl İstanbul''daki çeşitli tiyatro oyunları topluca izlenmektedir.

Arkadaşlarımız çok sayıda oyunu önce kendileri izleyerek ailece ve topluca izlenmeye uygun gördüklerini tespit ederek bir program dahilinde topluca biletler alıp hemşehrilerimize ve dostlarımıza ulaştırmaktadırlar.

Gidilecek oyunları ve zamanını sitemizin "haber-duyuru" köşesinden izleyebilirsiniz. Ayrıca mail yoluyla haberdar edilmek istiyorsanız, mail adresinizi sitemizin mail listesine ekleyebilirsiniz


YURT VE DÜNYA GEZİLERİ

Hepimiz inanarak söyleriz ki "Bu ülke bizimdir, korumak için canımızı bile vermekten çekinmeyiz". Ancak, korunması gerekenin sadece bir toprak parçası olmadığını, asıl korunacak olanın doğal, tarihi ve kültürel zenginlikler olduğunu unutmamak gerekir.

Çevak olarak, ülkemizi ne kadar iyi tanırsak o kadar iyi koruyacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle; üyelerimizin ve dostlarımızın, Türkiye''nin zenginliklerini daha iyi tanımalarına yardımcı olabilmek amacıyla ÇEVAK kadınlar komitesinin organizasyonu ile her yurt içindeki bir veya daha fazla bölgeye kültür, amaçlı geziler düzenlenmektedir.

Ülkemizi tanıdığımız kadar dünyayı tanımanın da önemli olduğunu, dünya kültürünü, coğrafyasını ve tarihini daha iyi bilerek dünya içindeki yerimizi daha iyi kavrayacağımıza ve kendi değerlerimize daha çok sahip çıkacağımıza inana Çevaklılar yurt dışı gezilere de önem vermekte ve her yıl bir yurt dışı gezi düzenlemektedir.

Bu kapsamda, Mısır, Çin, Uzakdoğu, Güney Afrika gezilmiş olup sırada Hindistan gezisi vardır.

Çevaklı Bayanlar aynı zamanda İstanbul''da günübirlik şehir gezileri de düzenlemektedir. Bu sayede şehrin seçkin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini görme ve gezme fırsatı bulan Çivrilliler ve dostlarımız İstanbul Gezilerine de büyük ilgi göstermektedir.

Gezi duyurularımızı web sitemizden izleyebilirsiniz.

Toplam Kayıt: 5 | Toplam Sayfa: 2 Aktif Sayfa : 1