Skip Navigation Links
Kuruluş Hikayemiz
Kurucular
Mütevelli Heyeti
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Üyeler
ÇivrilŞubesi
Kadınlar Komitesi

 

Tarih
Coğrafya
Ekonomi
Eğitim
Sağlık
Ulaşım
Haritalar
Önemli Telefonlar
Burs Bilgi
Burs Listesi
Başvuru Formu
Görüşleri Okuyun
Görüş Yazın
   
 

Çivril’de 1993 yılından beri “SAĞLIK GRUP BAŞKANLIĞI” vardır. Bu başkanlığa bağlı;
1 Devlet Hastanesi , 10 Sağlık Ocağı , 23 Sağlık Evi , 1 Verem Savaş Dispanseri ile sağlık hizmeti verilmektedir.

Sağlık Ocakları

Çivril İlçesinde toplam 10 adet sağlık ocağı vardır:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Çivril Merkez Sağlık Ocağı
Çıtak Sağlık Ocağı
Emirhisar Sağlık Ocağı
Gümüşsu Sağlık Ocağı
Gürpınar Sağlık Ocağı
Irgıllı Sağlık Ocağı
Işıklı Sağlık Ocağı
Kıralan Sağlık Ocağı
Kızılcasöğüt Sağlık Ocağı
-Özdemirci Sağlık Ocağı
0258.713 12 01
722 40 28
711 81 05
723 62 53
742 60 60
732 50 11
712 11 96
722 45 94
713 95 77
741 81 51

Kızılcasöğüt Sağlık Ocağı, “ÇİVRİL’İN AĞA BABASI” diye anılan hayırsever iş adamı Sayın KADİR KAMEROĞLU tarafından sevgili eşi NEVYŞET KAMEROĞLU adına yaptırılmıştır.

Çivril Merkez Sağlık Ocağı, donanım ve kapasite olarak ülke koşullarına göre çok iyi bir konumdadır. Birçok biyo kimya incelemesinin yapılabildiği bir Laboratuar yanında, EKG, Röntgen Ultrasonografi cihazları da hizmet vermektedir.

Devlet Hastanesi

Çivril Devlet Hastanesi, emsal ilçe hastanelerine göre çok ileri bir fiziki yapıya sahiptir. ÇEVAK öncülüğünde, Kadınlar Komitesi’nin büyük gayretleri ile hastaneye bir ek bina yapılarak en modern şekilde dekore ve tefriş edilmiştir. Ek binanın güzelliğini gören Bakanlık da kendi binasını restore edince büyük ve modern bir hastane meydana gelmiştir.
Çivril Devlet Hastanesi şu anda 55 yatak kapasitelidir.
Hastanemizde; Dahiliye, Genel Cerrahi, İntaniye (bulaşıcı hastalıklar), Kadın Hastalıkları, Doğum, Çocuk Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Diş Hastalıkları, Ortopedi, bölümleri hizmet vermektedir.
Ayrıca; Ultrason, Röntgen, Biyokimya Laboratuarı, Hormon Laboratuarı, Toplum Sağlığı, Diyaliz hizmetleri veren birimler mevcuttur.

Diyaliz Hizmeti: Çivril Devlet Hastanesinde, Çivrilli’lere ve çevre ilçelerden gelenlere hizmet veren 10 adet diyaliz makinesi vardır.
Diyaliz makineleri ve diyaliz ünitesi, Çevak Kadınlar Komitesinin üstün gayretleri ve hayırsever Çivrilli’lerin fedakar katkılarıyla alınmıştır.

Hastaneye ek bina ve örnek bir diyaliz ünitesi kazandıran Çivril halkı ve Çivrilli hayırsever iş adamları, eğitim gibi sağlığa da çok önem verdiklerini bir kez daha göstermişlerdir.
Ancak, devlet yetkililer tarafından aynı önemin gösterilmediği, Çivrilli’nin çabalarının karşılıksız kaldığı personel kadrosundan bellidir. Bu yaklaşımın kısa zamanda değişeceğine ve Çivril Devlet Hastanesi’nde yeteri kadar uzman ve deneyimli hekim ile personel görevlendirileceğine inanıyoruz.

Çivril Devlet Hastanesi telefonu : 0258.713 10 22

Huzurevi

Değerli Çivrilli Hemşehrilerimiz, ihtiyacınız olmasını hiçbir zaman arzu etmeyiz ama ileri yaşa vardığınızda evinizde yalnız kalmaktansa sizin yaşınızda insanlarla bir arada yaşamayı tercih edecek olursanız, Çivril’de 1997 yılından beri faaliyette olan bir HUZUREVİ olduğunu bilin.
Çivril Huzurevi binası ve içinin tefrişi, Çevak kurucularından Sayın Kadir Kameroğlu ile Sayın İsmail Özcan’ın büyük gayretleri ve Çivril Halkı’nın değerli destekleriyle yapılmıştır. Huzurevi yaptırma kampanyası sırasında, özellikle de Çivril’deki yerel televizyondan yapılan kampanya sırasında yaşanan duygulu anlar hala dillerde ve gönüllerdedir.
Şu anda 60 “Huzurevi Yaşlısı”nın (huzurevinde kalanlar bu şekilde adlandırılıyor) kaldığı Çivril Huzurevi’nden, yöre halkının yanında bölgenin diğer ilçe ve illerinden gelenler de yararlanmaktadır. Huzurevine kabul edilmek için;
60 yaşın üzerinde olmak,
Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmak,
Kendi ihtiyacını görebilecek kadar vücut sağlığına sahip olmak,
Bulaşıcı hastalığı olmamak,
Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak .... şartları aranmaktadır.
Geliri ve maddi imkanı müsait olan huzurevi yaşlısından bir miktar ödeme alınır. (2004 yılı için aylık 160.500.000.-TL idi) İmkanı olmayanların gideri devlet tarafından karşılanır.
Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan Çivril Huzurevi, 1 Müdür, 14 personel ve 8 özel hizmet elemanı ile hizmet vermektedir.

Çivril Huzurevi telefonu : 0258.713 54 36